خرید خرما خاصویی با تخفیف ویژه از داراب

خرمای خاصویی از پر استقبال ترین انواع خرمای تولیدی در مناطق جنوبی کشور بوده که خاصیت درمانی آن بسیار زیاد می باشد، مرکز خرید خرما خاصویی داراب با تخفیف ویژه، این سری از محصولات را به صورت عمده در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که به این صورت می توانید خریدی به صرفه داشته باشید.

خرید خرما خاصویی با تخفیف ویژه از داراب

چه عواملی بر ماندگاری خرما خاصویی تاثیر گذارند

چه عواملی بر ماندگاری خرما خاصویی تاثیر گذارند خرما از خوراکی های محبوب و با ارزش غذایی بسیار بالایی بوده که در بسیاری از شهرهای جنوبی کشور تولید می ‌شود، بنابراین توجه به شرایط نگهداری این سری از محصولات بسیار اهمیت دارد و از ایجاد فساد یا تغییر رنگ در این ماده غذایی پیشگیری خواهید کرد، نگهداری صحیح و اصولی خرما استعمران می تواند طول عمر و سلامت محصول را افزایش دهد و مانع از فساد زودرس آن ها خواهد شد.

خرما از مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات، انواع ترکیبات قندی، آب و رطوبت بوده که متاسفانه به دلیل برخورداری از رطوبت و ترکیبات قندی فراوان در ساختار خود، ترکیبی مناسب و مستعد برای رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها، مخمر ها و باکتری های بیماری زا می باشد.

با این وجود مهم ترین و موثرترین روش های پیشگیری از فساد و پوسیدگی زودرس خرما، نگهداری صحیح و توجه به شرایط مساعد محیطی برای کاهش روند رشد میکروارگانیسم های بیماری زا می باشد. در حال حاضر ما داری نمونه های متنوعی از خرما هستیم که روش نگهداری از هر یک از آن ها کاملاً متفاوت بوده و نیاز است تا اطلاعات کافی در زمینه نگهداری از آن‌ها داشته باشید.

خرمای نارس یا خارک یکی از انواع پرطرفدار خرما بوده که در مناطق جنوبی کشور تولید می شود، این نمونه خرما به دلیل حجم بالای تانن و میزان بسیار کم از ترکیبات کربوهیدراتی دارای مزه گسی بوده و برای نگهداری صحیح و پیشگیری از فساد زود رس احتیاج به پخته شدن و خشک شدن دارد، این خرمای پرطرفدار را در ابتدا می پزند و پس از خشک کردن کامل، آن را در دمای اتاق نگهداری می کنند.

خرمای رطب جهرم یا تازه یکی از انواع محبوب خرما در سراسر استان های کشور بوده که از میزان زیادی رطوبت و آب برخوردار است و از انواع آسیب پذیر خرما در برابر فساد، تغییر رنگ، مزه و حضور میکروارگانیسم ها به حساب می آید، برای افزایش مدت زمان ماندگاری این محصول و پیشگیری از فساد زودرس آن مرتب را در ظروف در بسته قرار دهید و در دمای یخچال به مدت یک هفته نگهداری کنید.

خرمای خشک هم یکی دیگر از انواع خرما های مورد استفاده در بازار داخلی کشور بوده که به دلیل برخورداری از کم ترین میزان آب و رطوبت، بیش ترین زمان ماندگاری را نسبت به سایر خرمای رسیده و نارس دارد، به مدت یک سال در دمای اتاق قابل نگهداری خواهد بود، توصیه می شود برای حفظ و نگهداری صحیح این محصول خرما را در ظرف در بسته و یا نایلون قرار دهید و در دمای معمولی اتاق آن را نگهداری کنید.

فساد خرما به دلیل هجوم و حضور انواع باکتری ها، مخمر و انواع آفت های گیاهی ایجاد می شود و دارای نشانه‌ های بارزی همچون بوی ترشیدگی، تغییر رنگ، ایجاد لکه های کپک زده و کرم خورده خواهد بود. شکرک نشانه فساد خرما نیست و تنها یک تغییر شکل ظاهری به شمار می آید. توجه به شرایط صحیح نگهداری تاثیر بسیار زیادی در افزایش ماندگاری خرما دارد و از فساد زود رس آن پیشگیری کرد.

تخمیر یکی از اصلی ترین فرایندهای ایجاد کننده فساد و تغییر ماهیت در انواع مختلف خرما است، سرعت فرآیند تخمیر در شرایط محیطی گرم، مرطوب و فضاهای بسته افزایش یافته و قابلیت نگهداری محصول را به حداقل می رساند.

از روش های بسیار مهم و موثر برای حفظ و نگهداری طولانی مدت، فریز کردن و نگهداری خرما شیره دار در دمای فوق العاده سرد می باشد، توصیه می شود در صورت دسترسی آسان به خرما در بازار مصرف، محصول را به شکل تازه مصرف نمایید و از فریز کردن آن نیز اجتناب کنید.

در صورتی که نیاز به نگهداری طولانی مدت خرما دارید، خرما را در ظرف دربسته محکم با نایلون های زیپ دار قرار دهید و هوای آن را جهت حداقل رساندن اکسیژن مورد نیاز فرایند تخمیر، کاملا خارج کنید، بسته خرما در یخچال فریزر قرار داده و چند ساعت قبل از مصرف آن را از یخچال خارج کنید و در فضای اتاق قرار دهید. توصیه می شود که این خوراکی را در مدت یک هفته مصرف کنید و از تازه بودن محصول هنگام خریداری آن اطمینان حاصل نمایید.

انواع بسته بندی صادراتی خرما خاصویی

از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده خرما، می توانیم به کشور ایران اشاره داشته باشیم، کشور ایران که از سه کشور با بیشترین میزان صادرات خرما در سطح جهان بوده که همین امر سبب شده تا بسته بندی خرما صادراتی بسیار مورد اهمیت قرار گیرد، به دلیل عرضه خرما در بسته بندی های نسبتاً ضعیف، ارزش دلاری و صادرات خرما در مقایسه با میزان حجم صادرات بسیار پایین است که از مهم ترین و بهترین دلیل آن می توانیم به عدم توجه به بسته بندی خرما اشاره داشته باشیم.

کشورهای صادر کننده خرما معمولاً از بسته ‌بندی مناسبی برای حفظ کیفیت محصول و ارائه خرما استفاده می کنند، متاسفانه در سال های گذشته بسته بندی خرما تغییر چندانی نکرده و همچون گذشته با همان مدل تکراری به بازار ارائه می شود، در صورتی که کشورهای پیشرو در زمینه صادرات خرما همچون کشور مصر در این زمینه پیشرفت بسیار زیادی کرده اند و محصولات خود را به بازارهای اروپایی و آمریکایی ارائه می کنند.

در دنیای رقابت محصولات غذایی و بسته بندی یک رکن اساسی در بازاریابی به حساب می آید که می تواند خریدار را مشتاق خرید محصول کند، رقابت در این حوزه بسیار بالا است و شرکت ها به صورت مداوم در حال بهبود بسته بندی محصولات خود هستند تا بتوانند با سایر رقابت داشته باشند، محصول خرما هم از این قاعده مستثنی نیست و شرکت ‌های تامین کننده مدام در حال بهبود بسته بندی صادراتی خود هستند.

موارد مهمی که در انتخاب نوع بسته بندی باید به آن توجه داشت، توجه به سلیقه مصرف کننده، فرهنگ و ملزومات آن در بازار هدف می باشد، بسیاری از شرکت ها برای جلب توجه بیش تر مشتری از طرح های خلاقانه استفاده می کنند.

برای افزایش سطح نفوذ تولید کننده، در بازارهای جهانی چاره ای جز بهبود بسته بندی نیست، کشور مصر با سطح زیر کشت و تولید کم تر خرما توانسته گوی سبقت را در صادرات خرما و ارز آوری از ایران بگیرد و یکه تاز در صادرات خرما است، بنابراین تولیدکنندگان ایرانی باید علاوه بر تولید محصولات، به کیفیت و بسته بندی درست محصولات هم توجه داشته باشند.

3نکته مهم درباره خرما خاصویی با کیفیت

3نکته مهم درباره خرما خاصویی با کیفیت خرمای خاصویی یا خرمای آلویی از خرما های محبوب در سراسر کشور بوده که در استان بوشهر، هرمزگان، خوزستان و در استان فارس کشت می شود، این خرما یکی از کوچک ترین خرما های ایرانی است و بسیار شیرین و خوشمزه است و ماندگاری بالایی دارد، خرمای خاصویی از پر خاصیت ترین خرمای مناطق جنوبی ایران می باشد که توانسته در سال ‌های اخیر مشتریان زیادی را به سمت خود جلب نماید.

این نمونه خرما به شکل آلو بوده و به همین دلیل به آن خرمای آلویی هم گفته می‌شود، خرمای خاصویی مزه بسیار دلپذیری داشته و کسانی که تنها یک بار از خرما استفاده کنند، از طرفداران آن خواهند شد.

با ما همراه باشید تا با سه مورد از از ویژگی های خرمای خاصی آشنا شوید.

 • این نمونه خرما در شهریور ماه آماده برداشت است و استقبال از خرید آن در این ماه بسیار زیاد می باشد.
 • خرمای خاصویی نسبت به خرما های دیگر اندازه کوچک تری دارد و شبیه به آلو است، در واقع اندازه طولی این خرما تقریباً ۲ تا ۳ سانتی متر بوده که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.
 • در رنگ های مختلف از زرد تا قهوه ای روشن و قهوه ای تیره و سیاه یافت می شود، این نمونه خرما در مرحله خارک به رنگ زرد و قرمز و گاهی به رنگ قهوه ای روشن، قهوه ای تیره و سیاه تبدیل می شود.

خرمای خاصویی از خواص درمانی بسیار زیادی برخوردار است مصرف یک عدد خرما در روز می ‌تواند بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل باشد، خرما سرشار از مواد مغذی همچون ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر بوده و یک مواد غذایی ایده ‌آل است؛ چرا که حاوی طیف وسیعی از مواد مغذی ضروری بوده و دارای فواید بالقوه ای برای سلامتی می باشد.

شما می توانید برای درمان کمبود آهن از آن استفاده داشته باشید، کم خونی را می توان پایین بودن تعداد گلبول های قرمز در بدن انسان معرفی کرد که به دلیل کمبود آهن ایجاد می شود، خرما کبکاب حاوی سطح چشمگیری از آهن بوده که یک درمان خانگی مناسب برای درمان کمبود آهن و کم خونی می باشد. برای درمان مشکلات گوارشی و اسهال گزینه مناسبی برای استفاده است.

خرما منبع خوبی از پتاسیم بوده که می تواند به درمان اسهال کمک کند، همچنین فیبر محلول موجود در آن به سلامت سیستم گوارش بدن انسان و هضم راحت تر کمک خواهد کرد، شما میتوانید برای حفظ سلامت استخوان از آن استفاده داشته باشید، در آن مواد معدنی همچون سلنیوم، منگنز، مس و منیزیم وجود دارد.

علاوه بر این در سیستم عصبی بدن کمک می کند؛ چرا که منبع خوبی از ویتامین ها بوده که برخی از آنها باعث عملکرد بهتر سیستم عصبی بدن می شود. ویتامین سی موجود در خرما با کاهش سطح کلسترول بد در بدن از بیماری ها و حمله قلبی و سکته جلوگیری میکند، خرما ویتامین های زیادی داشته و برای سلامتی ما حیاتی است.

کمبود ویتامین می تواند باعث مشکلاتی مانند ریزش مو، شکنندگی مو و موخوره شود. خرمای خاصویی با اندازه کوچک خود بسیار پر انرژی است، قندهای طبیعی همچون گلوکز و فروکتوز موجود در خرما باعث انفجار فوری انرژی در بدن می شود، به نحوی که بلافاصله پس از مصرف انرژی حاصل احساس خواهد شد.

خرمای خاصویی بسیار مغذی بوده و از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است، از آنجایی که این خرما تا رسیدن مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست می دهد، کالری بالاتری نسبت به بیش تر میوه های تازه دارد، میزان کالری خرما همچون میوه های خشک نظیر کشمش و انجیر می باشد.

در 100 گرم از خرما خاصویی ارزش غذایی زیر وجود دارد:

 • کالری 277 کالری
 • کلسیم 39 میلی گرم
 • آهن 1.02 میلی گرم
 • منیزیم 43 میلی گرم
 • منگنز 0.262 میلی گرم
 • پتاسیم 656 میلی گرم
 • فسفر 62 میلی گرم ها
 • ویتامین A 10IU
 • تیامین B1 0.052 میلی گرم
 • ریبوفلاوین B2 0.066 میلی گرم

بررسی درجه بندی کیفیت خرما خاصویی

خرمای خاصویی دارای طبع گرمی است به همین دلیل مصرف زیاد آن برای کسانی که طبع و مزاج گرم دارند، مناسب می باشد. افراد با طبع سرد می تواند به مصرف خرمای خاصویی در رژیم غذایی خود به راحتی مزاج خود را تنظیم کنند، خرمای خاصویی از انواع خرما های طبیعی بوده که بیش تر به صورت فشرده و بسته بندی می شود.

خرمای خاصویی از انواع خرماهای طبیعی بوده که بیشتر به صورت فشرده بسته بندی می شود، اما به صورت نیمه خشک، بدون شیره و بدون فشرده شدن نیز در بازار ارائه خواهد شد. انواع میوه خشک نشده ماندگاری و عمر کم تری داشته و برای نگهداری طولانی مدت باید در سردخانه نگهداری شود. برخی از انواع خرما زاهدی و خاصویی نیمه‌ خشک است و از استقبال خرید ویژه ای برخوردار بوده و کیفیت آن بسیار زیاد می باشد.

این نمونه خرما مشهور ترین خرمای بوده که در استان بوشهر کشت می شود، در استان فارس و هرمزگان و خوزستان نیز تولید شده اما نوع خرمای خاصویی استان بوشهر شهرت بیشتری داشته و کیفیت آن بهتر است، از سایر مناطقی که به کشت این نوع خرما میپردازند میتوان به شهر های جم، عسلویه، فیروز آباد، کازرون، کنگان، فراشبند و … اشاره کرد.

نخل خرمای خاصویی ارگانیک در اوایل فروردین ماه شروع به گل دادن کرده و تا اواخر شهریور ماه این روند رشد ادامه می ‌یابد تا خرما کاملا آماده و رسیده شود.

خرمای خاصویی از ماندگاری خوبی برخوردار بوده و می توان آن را به راحتی در محیط منزل نگهداری کرد، در دمای عادی اتاق تا حدود ۱۸ ماه و در سردخانه تا دو سال ماندگاری دارد، در محیط منزل باید خرما را به دور از رطوبت و دور از دسترس حشرات نگهداری کرد.

فروش عمده خرما خاصویی با بهترین کیفیت در داراب

فروش عمده خرما خاصویی با بهترین کیفیت در داراب مرکز فروش عمده خرمای خاصویی و مضافتی بهترین آن ها را در قالب بسته بندی ویژه ای و یا به صورت فله ای در اختیار شما عزیزان قرار می دهد، شما با تهیه آن ها به صورت عمده می توانید دست واسطه را از معامله حذف کنید و در ازای پرداخت پول کم تر به محصول بیش تر و با کیفیتی دست یابید و دست واسطه را از معامله حذف کنید.

معتبرترین عرضه کننده خرما خاصویی مرغوب در داراب

معتبرترین عرضه کننده خرمای خاصویی جعبه ای داراب، این سری از محصولات را با حفظ کیفیت اصلی در اختیار مشتریان خود در اقصا کشور قرار می دهد. مراکز عرضه نمونه های متنوعی از خرما را به فروش می رساند و با این وجود افراد می‌ توانند با توجه به سلیقه خود نمونه خاصی از آن ها را خریداری کنند.

قیمت ارزان خرما خاصویی با کیفیتی فوق العاده در داراب

قیمت ارزان خرما خاصویی با کیفیتی فوق العاده در داراب قیمت خرمای خاصویی و پیارم به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد، از مهم‌ ترین آنها می‌توانیم به نسبت عرضه به تقاضای محصول اشاره داشته باشیم، اما شما با تهیه عمده آنها میتوانید در ازای پرداخت پول کمتر به محصول بیشتر و با کیفیتی دست یابید و دست واسطه را از معامله حذف کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما