قیمت خرما پیارم فله در فروشگاه های زنجیره ای

قیمت خرما پیارم که به دو صورت بسته بندی و فله در بازارهای و فروشگاه های زنجیره ای سراسر کشور موجود می باشد، بسته به میزان تقاضا و کیفیت محصول متغیر و متناوب است. خرما پیارم فله یک محصول بسیار پر طرفدار است و به دلیل تولید انبوهی که دارد مخصوصاً در مناطق گرمسیری و جنوب کشور در قیمت هایی مناسب و ارزان جهت دسترسی عموم عرضه میشود.

قیمت خرما پیارم فله در فروشگاه های زنجیره ای

آشنایی با تجارت خرما پیارم در بازار داخلی

آشنایی با تجارت خرما پیارم در بازار داخلی مرکز اصلی تولید خرما پیارم مناطق گرمسیری و کویری و بیشتر نواحی جنوبی کشور مانند کرمان، بم، بوشهر، جیرفت، یزد، سیستان و بلوچستان، اهواز و… می باشد. به همین دلیل اکثر استان هایی که به تجارت این محصول درجه یک و پر رونق در بازارهای داخلی کشورمان مشغول می باشند در حال حاضر در همین نواحی نام برده می باشند. تجارت خرمای ایران غالبا به صورت فله می باشد. ایران با تولید انواع خرمای مرغوب مانند ارقام مضافتی، پیارم و… تجارت داخلی پر رونقی دارد. اولین گام برای تجارت خرما، اطلاع کامل از بازار هدف است که جزء مهم ترین بخش این فرآیند محسوب می شود. اطلاع از میزان تجارت به بازار هدف کمک بزرگی به برنامه ریزی جهت تجارت خرما می کند. اطلاع از نحوه ی بسته بندی و قیمت در بازار به ما کمک می کند با واقعیت های بازار جدید آشنا شده و محصولی متناسب با بازار هدف آماده کنیم.

برای آشنایی با بازار هدف راههای زیادی وجود دارد که از رایج ترین آنها استفاده از شرکت های واسطه و جمع آوری میدانی اطلاعات از بازار هدف می باشد. از جمله شناخت هایی که در بازار مقصد باید به دست آوریم این است که میزان تقاضای خرما پیارم در آن استان چقدر است و همچنین هزینه ی باربری و بسته بندی محصول جهت انتقال تا چه میزان است. شناخت بازار هدف به ما کمک می کند تا در هنگام تجارت این کالا به جای دریافت وجه نقد در ازای صادرات آن کالا به مقصد از طریق مبادله ی پایاپای آن محصولی را از بازار هدف دریافت کنیم که نیاز اساسی تولید کننده یعنی بازار مبدأ را تأمین می کند، مثلاً اکثر تجار جنوبی کشور هنگام تجارت خرمای پیارم به مناطق شمالی ترجیح می دهند به جای دریافت وجه نقد به مبادله ی پایاپای کالاهایی اساسی مانند چای و زعفران بپردازند زیرا این قبیل کالاها در مناطق جنوبی کشور تولید چندان انبوه و پر رونقی ندارد.

مرکز گرانترین خرمای تجارتی

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خرما در جهان به حساب می آید و سالانه مقادیر بسیار بالایی از انواع را به استان های دیگر صادر می کند، در میان همه ی انواع خرمای ایران، خرما پیارم یکی از بهترین و گرانترین خرمای تجارتی ایران است که در مناطق جنوبی ایران پرورش می یابد. این خرما در استان های هرمزگان و جنوب فارس پرورش می یابد و جزء بهترین خرماهای بومی ایران است. از جمله گرانترین خرمای تجارتی ایران میتوان به خرمای مجول و مضافتی نیز اشاره کرد.

آشنایی با بهترین مقصد برای صادرات خرما

آشنایی با بهترین مقصد برای صادرات خرما قطر مقصدی بسیار مناسب برای صادرات خرمای ایران در انواع مختلف آن به شمار می رود و کشور مالزی نیز بازار بسیار مناسبی برای خرید این محصول می‌باشد.

بهترین مقاصد صادرات

به طور کلی می توان گفت بهترین کشورها و یا مقاصد برای صادرات خرما و فرآورده های آن، کشورهایی مانند: هند، امارات و عراق هستند. چرا که این کشورها پتانسیل صادراتی بسیار بالایی دارند و از طرف دیگر روابط تجاری میان این کشورها و کشور ایران بسیار آسان و راحت صورت می پذیرد. همچنین لازم است بدانید که کشور ایران نزدیکترین مسیر ارتباطی را با ارمنستان دارد. بازار هندوستان نیز از جمله بازارهایی است که بیشترین ظرفیت را تقاضا برای خرید و وارد کردن این محصول دارد. صادرات خرما و فرآورده های حاصل از این محصول زراعی و خوراکی، می تواند ارزآوری بسیار مناسبی برای کشور داشته باشد.

بررسی اجمالی خصوصیات خرمای درجه یک

بررسی اجمالی خصوصیات خرمای درجه یک خرمای پیارم یکی از انواع خرمای تجاری و درجه یک بوده که به دلیل کیفیت مناسب و بازار پسندی بالای این محصول یک رقم خاص خرمای صادراتی محسوب می شود. خرمای پیارم تاکنون به خوبی توانسته توجه بازارهای جهانی را به خود جلب نماید. این خرما در بین خرماهای صادراتی بیشترین مشتری را دارد و قیمت خرمای پیارم نیز از سایر خرماها بالاتر می باشد که باعث می شود صادرکنندگان خرما، صادرات این خرما در مقیاس بزرگ و به فراوانی انجام دهند.

ویژگی های خرمای پیارم صادراتی درجه یک

پوست نازک خرمای پیارم به رنگ قهوه ای تیره می باشد و با توجه به اینکه گوشت و پوست آن به دلیل خشک بودن خرما کاملاً به یکدیگر چسبیده است، ظاهری زیبا و مطلوب به این نوع از خرما داده است. با توجه به اینکه عمده قند موجود در آن از نوع فروکتوز می باشد به راحتی و سرعت در سوخت و ساز بدن استفاده شده و کسانی که یک بار این خرما را مصرف کرده اند به خاطر طعم بسیار لذیذ و ظاهر مطلوب و سایر خواص غذایی آن معمولاً مصرف کننده دائمی این خرما می شوند.

بررسی انواع دیگر خرمای درجه یک

خرمای پیارم سرشار از مواد قندی، پروتئینی و سایر مواد معدنی بوده و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و به دلیل تحمل زیاد نخل خرمای پیارم در برابر شوری، در سطح وسیعی از باغات شهرستان حاجی آباد کشت می شود. خرمای مضافتی نیز یکی دیگر از بهترین انواع خرمای ایران است که بیش از نیمی از تولیدات خرمای ایران را به خود اختصاص داده است. رقم مضافتی نسبت به سایر انواع خرما دارای میزان رطوبت بالاتری می باشد که همین امر باعث طعم و مزه منحصر به فرد آن شده است. یکی از مشهورترین خرماهایی که در استان بوشهر برداشت می شود خرمای خاصویی است، در واقع خرما خاصویی بوشهر شهرت بیشتر و به عقیده ی برخی کارشناسان کیفیت بهتری دارد.

خرید و فروش خرما پیارم فله ای با بهترین کیفیت

خرید و فروش خرما پیارم فله ای با بهترین کیفیت در عمده فروشی ها خرما پیارم فله ای را می توان با بهترین کیفیت یافت. این محصول باتوجه به نیاز مشتری سفارش داده می شود. لازم به ذکر است که مصرف کنندگان این محصول جهت خرید خرما پیارم به صورت عمده و فله به نخلستان، مراجعه می کنند و با توجه به بررسی و کیفیت محصول و تناسب قیمت آن را انتخاب می کنند. این محصول به دلیل طرفداران زیادی که دارد بازار فروش پر رونقی دارد و سود قابل ملاحظه‌ای را نصیب تولیدکنندگان میکند. همچنین خرما پیارم فله را میتوان به صورت عمده، فله و کیلویی از بازارهای سراسر نقاط کشور خریداری کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما